Jak jsme v Lisabonu fotily sukni

Znáte to. Takhle v listopadu člověk kouká z okna do všeobjímající šedi a počítá hodiny než se začne stmívat a šeď pohltí temno. Pak je ideální chvíle zavzpomínat na naše cestování v létě a z těch vzpomínek načerpat trochu toho slunce a optimismu. Já bloudím ve vzpomínkách Lisabonem. Portugalsko mě totiž lákalo už dlouho a nejen proto, že jsem milovnice portského vína.

Slovo dalo slovo a s dcerami jsme vyrazily v srpnu do Lisabonu, kde jsme strávily 5 nocí.  A když někam vyrazí tři umělkyně není to jen tak nějaká konzumní dovolená, vždycky se tam něco semele. 🙂 A mít ochotné modelky pro portréty je pro fotografku/mámu vždycky radost. Mladší dcera si totiž sbalila do kufru i zbrusu novou sukni, kterou ji ušila kamáradka začínající návrhářka. A ta sukně přímo volala o nějaký fotoshoot. A že v Lisabonu není o Múzy nouze, pěkně jsme si to užily – dovolenou i to focení. Lisabon je barevné město, které ve mě přímo evokovalo touhu využít barev i při focení. Takže jsme měli sukni, dcera objevila lokaci – zajímavý moderní kachličkový dům, protože jestli je něčeho v Lisabonu hodně, jsou to kachličky! Já dodala k focení ještě čerstvý ananas a lisabonská ulička, kde jsme bydlely, se jako exteriér nabízela sama.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Portugalsko určitě stojí za průzkum, je to ideální destinace pro poznávací dovolenou. Já viděla z Portugalska „jenom“ Lisabon a vím určitě, že se sem chci znovu vrátit a vidět víc. Jsou tu fajn lidi, příjemná atmosféra, a když se projdete uličkama mimo hlavní turistické atrakce, máte pocit určité intimity. Zdejší uličky jsou tady totiž velmi úzké a lidé si tady věší na dveře a minibalkonky kde co :-). A těmi úzkými ulicemi jezdí super retro tramvaje!

Jestli si něco užijete v Lisabonu jsou to výhledy tzv. miradouro. Ta panoramata! Ulice jsou tady totiž dost do kopce, tak buďte v kondici – chůze po Lisabonu je jako menší tůra v Krkonoších.

Příroda a květiny to je moje věčné téma k focení, proto vždycky ve městech vyhledávám botanické zahrady a v Lisabonu tomu nebylo jinak. Třeba ta univerzitní je moc krásná – všechno, co u nás roste ve skleníku, tady totiž roste venku!

Až budete v Lisabonu určitě ochutnejte víno a že tu mají spoustu druhů od zeleného, bílého přes růžové, sangriu, červené až po portské. Nemůžete vynechat ani slavný desert pastel de nata – košíček z lístkového těsta s pudingem nebo výborné čerstvé rybí koláčky. Lisabon je také město sardinek. Na to nezapomeňte až budete kupovat suvenýry – ty nejrůznější krabičky sardinek s úžasnými designy! Ryby jsou tu opravdu výborné a ceny celkově příznivé narozdíl od centrální Evropy.

A jestli si chcete dovézt kromě vína i nějaký trvalý suvenýr, doporučuju kachličky!!! :-). Ovšem ne strhnuté z nějakého domu, ale krásně malované z trhu či nespočetných krámků se suvenýry. Je to krásný autentický dárek, který vám bude Portugalsko stále připomínat.

 

A kdybyste těch fotek ještě měli málo 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.