Černobílá fotosérie: Konec sezóny

Jasně, nazvat jeden z prvních článků svého zbrusunového blogu Konec sezóny je asi trochu zvláštní, ale nedejte se zmást. Vysvětlím!

Konec sezóny se totiž jmenuje můj nový soubor černobílých fotek.

A vždycky když nějaká sezóna končí, jiná začne, to se přece ví. V tomto příběhu bude onou konkrétní sezónou konec léta a nástup podzimu a zimy. Dny jsou krátké, večery nekonečné, venku je chladno. Je třeba zazimovat nejen své věci, ale také duše.

A řeknu vám, moje duše v tomhle temném období dost úpí. A co je pro fotografa víc než světlo? Co je pro jakoukoliv živou bytost víc než světlo? Dobrá neodpovídejte, je to čistě řečnická otázka.

A jak si tak vnitřně úpím a zevně zpomaluji, tak se mi staly tyhle fotky. Vůbec jsem je totiž nezamýšlela fotit. Na náš dvorek většinou chodím fotit to, co tam zrovna kvete. Ale co asi tak kvete v listopadu? Leda pohřební věnce. No, mám tam ještě takovou pěknou ošuntělou zídku, kde jsem chtěla ten den nafotit svůj týdenní fotokalendář na příští rok, kterým končím každou sezónu. (Jen tak mimochodem, pokud byste o něj měli zájem, napište mi přes kontaktní formulář.)

Moje fotka na každý týden 🙂

Takže se tak rozhlédnu po opuštěném dvorku, kde nebude dlouhou chvíli nic kvést, nikdo tam nebude vysedávat, grilovat, hrát si na písku, ani to prádlo už se věšet nebude…….a najednou to vidím. Konec sezóny! Opuštěný gril, opuštěné hračky na písek, poskládáné židle, a to tričko jestli ještě vůbec uschne. Ty věci mě dostaly svou obyčejnou krásou a osamělostí, přímo volaly: „Je konec!“ Melancholie. Trpělivé čekání na novou sezónu až tyhle věci zase ožijí. A tak si říkám, že bych i já měla možná být trpělivější. Zpomalit, abych si všimla obyčejných věci, možná míň přemýšlet i nad samotným focením, nedeptat se nedostatkem světla, ale nechat mluvit obyčejné věci a pak to jen zachytit foťákem. Co myslíte?

End of Season – Konec sezóny

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.